Category Droga do zawodu

W życiu wielu osób zdarza się sytuacja, w której zostają zwolnieni ze swojej ukochanej pracy. Powodów może być wiele. Często jest to likwidacja stanowiska, chęć przyjęcia do pracy osoby młodszej czy bardziej doświadczonej. W takiej sytuacji konieczne jest oczywiście znalezienie nowego zatrudnienia. Czy jednak mówić nowemu pracodawcy o zwolnieniu?


Obecnie wiele firm poszukuje specjalistów ochrony środowiska. Jest to zawód, który może przynieść wiele radości, jednak wiąże się również ze sporymi trudnościami. Rotacja na stanowiskach jest spora, a więc zwolnienia także się zdarzają. Czy tego typu sytuacja jest powodem do stresu i załamania? Oczywiście, że nie. Musisz sobie zdawać sprawę z tego, że zwolnienie z pracy może spotkać każdego. Wtedy należy jak najszybciej wziąć się w garść i poszukać nowego zatrudnienia.

Czy mówić o zwolnieniu z pracy nowemu pracodawcy?

O ile nie było to zwolnienie dyscyplinarne, nie będzie o tym śladu w Twoich dokumentach. To oznacza, że nie musisz mówić o tym fakcie swojemu nowemu pracodawcy. Dobrym wyborem jest mówienie w sposób neutralny lub pozytywny o swoim poprzednim miejscu pracy. To ważne podczas rozmowy kwalifikacyjnej, ponieważ ma wpływ na to, w jaki sposób zostaniesz odebrany przez rekrutera. Skup się zatem na tym, żeby wypaść jak najlepiej, a przy tym również na palić za sobą mostów. Pamiętaj o tym, że świat jest mały, a więc może się okazać, że Twój stary i nowy pracodawca po prostu się znają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *