Tags
Category Droga do zawodu
zrob liste
Za każdym razem gdy rozważam zmianę miejsca pracy i rozwój zawodowy na innym stanowisku, podjęcie ostatecznej decyzji uprzedzam przez własnoręczne sporządzenie spisu wad i zalet nowego stanowiska pracy oraz listy argumentów za i przeciw rezygnacji z obecnej posady i przejścia na inną. Wydaje mi się, że takie formalne rozpisanie swoich nadziei i obaw pozwala spojrzeć na całą sprawę z innej perspektywy, co nierzadko zupełnie zmienia nasze nastawienie i sposób myślenia. Nie raz miałam tak, że po sporządzeniu listy plusów i minusów nagle zauważałam, że zmiana posady wcale nie jest takim dobrym pomysłem, jak wydawało mi się jeszcze przed chwilą.

Gdy mój mąż nagle stwierdził, że ma już dość pracy w charakterze specjalisty ds. ochrony środowiska i chciałby zająć się czymś innym, ja zarządziłam, że przed podjęciem jakichkolwiek kroków powinien sporządzić własną listę wad i zalet tego zawodu i wypisać wszystkie przyczyny, dla których chce zrezygnować z pracy, specjalista ds. ochrony środowiska Wałbrzych. Mąż trochę ociągał się przed takim rozpatrzeniem sprawy, jednak gdy zagroziłam, że w razie nieposłuszeństwa może się pożegnać z kanapkami do pracy, nagle stał się bardziej układny i od razu wziął się za przelewaniem swoich myśli na papier.

W przypadku mojego męża sporządzone listy jeszcze bardziej utwierdziły go w przekonaniu, że najwyższy czas pomyśleć o jakiejś zmianie, a ja chociaż nasłuchałam się paru „a nie mówiłem” miałam świadomość, że spełniłam swój małżeński obowiązek i wsparłam męża w jego decyzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *