Tags ,
Category Praca i obowiązki
wynagrodzenie
Stanowisko specjalisty ochrony środowiska cieszy się coraz większą popularnością. Często pracownicy decydują się podjąć tego typu pracę, ze względu na dość wysokie zarobki. Często przewyższają one nieco średnią krajową.

Ile zarabia specjalista ochrony środowiska

Średnia płaca na stanowisku specjalisty ochrony środowiska, wynosi około 6300 złotych. To dość dużo, ponieważ np. w sektorze handlu detalicznego, takie zarobki są osiągane przez szczebel kierowniczy. Co do najniższych zarobków na tym stanowisku, wynoszą one około 4800 zł netto. Zdarzają się również osoby, które zarabiają ponad 7000 zł netto.

Stanowisko specjalisty ochrony środowiska jest bardzo dobrze opłacane, jednak dostanie się do dobrej firmy, która zagwarantuje odpowiednią umowę o pracę, jest dość trudne do osiągnięcia. Jednak jest wiele osób, które już w czasie praktyk studenckich związują się z firmą, w której je odbywają i z czasem osiągają pułap zarobków opisywanych w artykule. Czasem trzeba zaczekać, aż pensja zacznie sięgać średniej krajowej, jednak w miarę  ilości zrealizowanych projektów oraz  zdobywania cennego doświadczenia, zarobki systematycznie rosną. Warto zdecydować się na prace na tym stanowisku również dlatego, że świadomość ekologiczna przedsiębiorców stopniowo wzrasta i zwyczajnie uznają oni to stanowisko za potrzebne ich firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *