Category Ekologia
z ekologią za pan brat
Nie tylko Specjalista ds. Ochrony Środowiska może dbać o środowisko naturalne . Tak naprawdę może to robić każdy z nas. Najważniejsze to budować w społeczeństwie świadomość ekologiczną.

W codziennym życiu możemy wdrażać mniej lub bardziej ekologiczne rozwiązania. Chociażby segregowanie śmieci – przecież wrzucanie odpadów do różnych pojemników nie zajmuje dużo więcej czasu niż wrzucanie ich do jednego worka. Zamiast drażniących detergentów, warto czasem użyć naturalnych, ekologicznych środków czyszczących takich jak np. soda oczyszczona, sok z cytryny, czy woda z octem. A jeszcze lepiej sprzątać przy użyciu pary wodnej. Co prawda używamy do tego wody, aczkolwiek o wiele mniej niż np. do mycia podłóg przy użyciu tradycyjnego wiadra z mopem. A efekt jest olśniewający!

Foliowe torebki jednorazowe pomału zalewają świat, a ich rozkład w środowisku trwa setki lat. Zamiast tzw. „jednorazówek” można przecież używać wielorazowych torebek płóciennych, które nie dość, że są przyjazne środowisku, to jeszcze są o wiele wygodniejsze w użytkowaniu.

Wyrobienie odpowiednich nawyków proekologicznych wcale nie jest takie trudne, wymaga jedynie odrobiny czasu. Promowanie ekologii przekłada się na ochronę środowiska naturalnego i jego zasobów.

9 lutego 2017

Jak każdy by tak dbał o ekologię, żyło by się lepiej

20 marca 2017

Oczywiście, każdy z osobna powinien dbać o środowisko naturalne. Tylko wspólne działania przyniosą zamierzony efekt.

28 lutego 2017

EKOLOGIA JEST TERAZ W MODZIE 🙂

7 marca 2017

Ekologiczne zachowania trzeba wpajać już przedszkolakom.

20 marca 2017

Zgadza się, już u małych dzieci trzeba kształtować zachowania proekologiczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *