Tags
Category Praca i obowiązki
wizyta u lekarza
Całkiem niedawno, wykonując swoje zwykłe obowiązki specjalisty ochrony środowiska i wklepując jakieś dane do Excela, nagle poczułem dziwny ból w dłoniach, a dokładnie w palcach. Myślałem, że to zwykłe przemęczenie, które przejdzie jak tylko zmienię ułożenie rąk lub chwilę odpocznę, jednak gdy ból nie przechodził, a z każdą godziną stawał się coraz bardziej dotkliwy, zacząłem poważnie obawiać się o swoje dłonie i to, co się z nimi dzieje.

Zawsze miałem lekkiego świra na punkcie lekarzy i leczenia, dlatego gdy tylko zaczynało się coś dziać z moim zdrowiem, natychmiast biegłem do specjalisty i żądałem porady. W tym przypadku było identycznie – jak tylko wybiła godzina, w której mogłem iść do domu, wyszedłem z firmy, wsiadłem w samochód i pojechałem do pobliskiego szpitala, gdzie pracował mój ulubiony lekarz pierwszego kontaktu, specjalista ds. ochrony środowiska Koszalin. Wytłumaczywszy mu o co chodzi tym razem, a doktor skierował mnie na dodatkowe badania i prześwietlenie. Chociaż zazwyczaj wszystkie moje problemy zdrowotne to czysty wymysł mojego przewrażliwionego mózgu, tym razem było inaczej – po badaniach okazało się, że mam ostre zapalenie stawów, które nie leczone może prowadzić do wielu powikłań, nawet ograniczenia motoryki dłoni.

Dostałem leki przeciwzapalne i antybiotyki oraz zalecenie, żeby przez kolejny tydzień nie forsować palców, czyli nie używać komputera. Czekał mnie tydzień leżenia w domu i nic nie robienia – przecież palce i dłonie potrzebne są we wszystkich elementach naszego życia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *