Tags
Category Praca i obowiązki
w oczyszczalni
Jako specjalista ds. ochrony środowiska zatrudniony w jednej z warszawskich oczyszczalni ścieków nie pracuję w systemie jednozmianowym, tak jak większość specjalistów, a moja praca odbywa się na trzy zmiany. W przypadku tak dużej i nowoczesnej oczyszczalni ścieków jak moja, podstawowym wymogiem jest ciągły nadzór nad jej działaniem, wymagającym obserwacji 24 godziny na dobę przez siedem dni w tygodniu. Ścieki do oczyszczalni spływają nie tylko od 8.00 do 16.00, nie przestają również płynąć w święta państwowe i kościele, dlatego często zdarza się tak, że podczas gdy moja rodzina siedzi w domu i świętuje jakąś uroczystość, ja w tym czasie przebywam w pracy, kontroluję jakość odprowadzanych ścieków po oczyszczeniu, tworze raporty i monitoruję pracę oczyszczalni.

Jak już wspomniałem, moja praca odbywa się w systemie trójzmianowym i może trwać od 8.00 do 16.00, od 16.00 do 24.00 lub od północy do 8.00 rano. Zdecydowanie najbardziej lubię zmiany ranne, ponieważ wtedy mam tyle obowiązków i zadań do wykonania, że czas pracy upływa mi szybko. Muszę skontrolować przepompowywanie nieczystości płynnych z wozów asenizacyjnych do komory zlewnej, sprawdzić działanie systemu krat i sit, wykonać niezbędne pomiary i zapisać wyniki.

Zmiana popołudniowa i nocna są o wiele gorsze, gdyż ich czas trwania niemiłosiernie się wydłuża, a ja po jakimś czasie nie wiem już co mam ze sobą zrobić. Zazwyczaj wgapiam się wtedy w poruszające się wskazówki zegarka lub staram się skupić na jakiejś lekturze, specjalista ds. ochrony środowiska Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *