Tags
Category Droga do zawodu
specjalista ochrony środowiska - wykształcenie
Gdy tylko podjęłam studia na kierunku ochrona środowiska od razu zaczęłam marzyć o jakiejś ciekawej i pasjonującej pracy, jaką po zdobyciu tytułu magistra mogłabym podjąć. Wiedziałam, że rynek pracy dla absolwentów ochrony środowiska nie jest zbyt łaskawy, jednak miałam nadzieję, że to właśnie mi się uda i ja będę miała więcej szczęścia od wszystkich swoich kolegów.

Myśl o znalezieniu odpowiedniego zajęcia przyświecała mi przez wszystkie lata studiów i nawet wtedy, gdy wydawało się, że zupełnie nie myślę o przyszłym życiu zawodowym, w mojej głowie zawsze siedziały myśli dotyczące pracy i przyszłych lat życia. Robiąc projekt na meteorologię planowałam zatrudnienie się w Inspektoracie Ochrony Środowiska,  pisząc referat dotyczący zanieczyszczenia wód pragnęłam znaleźć pracę w jakimś instytucie gospodarki wodnej – jednym słowem, moje myśli zawsze krążyły wokół ważnego aspektu zdobycia upragnionej pracy.

Po zdobyciu tytułu magistra wiedziałam, że rozpoczęcie aktywności zawodowej nie będzie łatwym zadaniem. Przez długi czas poszukiwałam pracodawcy, który zgodziłby się mnie przyjąć bez wymaganego doświadczenia zawodowego i w końcu mi się udało. Poświęcenie i długie godziny spędzane na przygotowywaniu się do rozmów nie poszły na marne, bo dostałam pracę jako specjalista ds. ochrony środowiska Ełk. Trafiłam lepiej, niż mogłabym to sobie wymarzyć!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *