Tags ,
Category Praca i obowiązki
ochrona roślin
Jeśli zajrzycie na stronę Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Łodzi zauważycie, że w panelu bocznym znajduje się zakładka odsyłająca użytkowników do publikacji i raportów o stanie środowiska w województwie łódzkim. Jeśli kiedyś, przez przypadek lub z własnej ciekawości, zechcecie przeanalizować dane przedstawione w poszczególnych dokumentach chciałbym, żebyście wiedzieli, że autorem większości analiz jestem ja, specjalista ds. ochrony środowiska Łódź zatrudniony przez WIOŚ.

Wykonanie analizy czy raportu nie należy do najprostszych zadań, ponieważ żeby coś opisać najpierw trzeba zebrać wszystkie niezbędne dane. To ja, jako specjalista jestem odpowiedzialny za monitoring jakości powietrza w naszym województwie, dlatego sprawdzam, czy na wszystkich punktach obserwacyjnych zbierane są odpowiednie dane w odpowiednim rozkładzie czasowym. Po upływie określonego czasu, zazwyczaj jednego miesiąca lub roku, spisuję wszystkie wyniki pomiarów, wrzucam je do Excela i na ich podstawie dokonuję analizy.

Bardzo dużą część czasu pracy spędzam w pozycji siedzącej, przed komputerem. Czasem zdarza się, że blisko osiem godzin siedzę na fotelu przed biurkiem, wklepuję dane i sporządzam nowe analizy. Oczywistym jest, że od czasu do czasu mam dość ciągłego przebywania w czterech ścianach przed promieniującym ekranem monitora, ale ogólnie lubię swoją pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *