o aspektach pracy w ochronie środowiska
Tags ,
Category Praca i obowiązki
specjalista ochrony srodowiska
Dziś w końcu nadszedł ten dzień, w którym mogę przyznać przed sobą i przed całym światem, że zawiodłem jako specjalista ds. ochrony środowiska Wrocław, w związku z czym postanowiłem coś zmienić w swojej karierze zawodowej i zrezygnować z pracy specjalisty. Jeszcze jakiś czas temu pilnie strzegłem swoich tajemnic i pilnowałem, żeby nikt z mojego otoczenia nie dowiedział się, że zawód, który miał być sposobem na całe życie zawodowe, nagle okazał się być czymś niewystarczającym. No cóż, swoje marzenia trzeba od czasu do czasu rewidować i realnie patrzeć na to, co dzieje się wokół nas, a ja takiego „sprawdzenia” dokonałem przed paroma tygodniami i w końcu postanowiłem coś zmienić.

Nie chcąc, by rodzina i znajomi martwiła się moim niezadowoleniem z wykonywanego zawodu, w tajemnicy przed nimi rozpocząłem poszukiwania nowego pracodawcy. Z zawodu specjalisty nie zrezygnowałem tak od razu, ale egzystencja w biurze stała o wiele bardziej znośna, pewnie dzięki perspektywie znalezienia nowej pracy.

Byłem przekonany, że znalezienie innego pracodawcy zajmie mi kilka długim miesięcy, jednak miałem w sobie siłę i samozaparcie w realizacji celu, jakich nigdy wcześniej w sobie nie znajdywałem. Dzięki zwykłemu łutowi szczęścia udało mi się otrzymać pracę na stanowisku nauczyciela przyrody w jednej z wrocławskich szkół podstawowych. Póki co była to praca na zastępstwo, ale istniała realna szansa przedłużenia umowy. Podyplomówka z pedagogiki się przydała, a ja mogłem wyznać rodzinie co od pewnego czasu działo się w moim życiu zawodowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *