Tags ,
Category Praca i obowiązki
praca zgodna z pasja
Od kiedy tylko pamiętam uwielbiałem przebywać na świeżym powietrzu i interesowałem się tym, co się dzieje wokół nas. Ciekawiło mnie na jakich zasadach funkcjonuje natura, co się dzieje z umierającymi kwiatkami i dlaczego oddychamy otaczającym nas powietrzem. W szkole średniej na poważnie zacząłem martwić się środowiskiem i jego stanem, oglądałem mnóstwo filmów dokumentalnych o zmieniającym się klimacie i czytałem najprzeróżniejsze artykuły powiązane z ochroną środowiska. Chyba nikogo w mojej rodzinie nie zdziwił fakt, że koniec końców wylądowałem na posadzie specjalisty ds. ochrony środowiska w białostockiej firmie zajmującą się badaniem jakości powietrza w różnych częściach Polski.

Jako specjalista, specjalista ds. ochrony środowiska Białystok, cały czas dbam o regularność pomiarów i monitoringu jakości powietrza, wykonuję niezbędne analizy, porównuję wyniki i wysuwam wnioski, na podstawie których tworzę raporty. Wykonując swoją pracę mam wrażenie, że pomagam sobie i innym zrozumieć jak działa nasze otoczenie i w pewien sposób przyczyniam się do zwiększania świadomości ekologicznej w społeczeństwie.

Moim marzeniem jest trafić do jak najszerszej grupy odbiorców, nauczyć ich, że czyste środowisko to wielki dar, o który trzeba walczyć i który należy szanować. Natura nie jest dobrem odnawialnym, a raz zniszczona może bezpowrotnie zniknąć z powierzchni ziemi. W Polsce nadal jest zbyt mało osób dbających o środowisko, segregujących śmieci i oszczędzających energię, co moim zdaniem powinno się jak najszybciej zmienić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *