Tags ,
Category Praca i obowiązki
praca w ochronie środowiska
Niedawno, z ciekawości, zaczęłam przeglądać oferty pracy dla specjalistów ds. ochrony środowiska w Opolu. Jak się okazuje, większość interesujących mnie ogłoszeń skierowana jest do specjalistów nie tylko od ochrony środowiska, ale również od bezpieczeństwa i higieny pracy. Jak się okazuje, w praktyce te specjalności bardzo często idą ze sobą w parze, specjalista ds. ochrony środowiska Opole.

W niektórych przypadkach przepisy bhp, ppoż i ochrony środowiska bardzo mocno się ze sobą zazębiają. Często, na kontrolach zewnętrznych specjaliści ds. ochrony środowiska (PSP, WIOŚ, Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i tym podobnych) sprawdzają realizację przepisów, których nie można zaliczyć do tych związanych z ochroną środowiska. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że te przepisy nie znajdują się w obszarze działania specjalistów, jednak w rzeczywistości jest inaczej. Przykładowo, ustawa Prawo Ochrony Środowiska ma wiele odnośników do innych przepisów, na przykład o zagospodarowaniu przestrzennym, szkoleniach bhp, straży pożarnej, substancjach niebezpiecznych czy prowadzeniu inwestycji. Zawód specjalisty ds. ochrony środowiska okazuję się więc być zawodem bardzo interdyscyplinarnym, łączącym w sobie wiele różnych dziedzin i specjalności.

Cieszę się, że natrafiłam na ofertę pracy, która tak wiele rozświetliła w mojej głowie. Dzięki niej postanowiłam, że na ostatnim roku studiów wybiorę się na podyplomówkę z BHP. Wszystko po to, żeby jakoś znaleźć sobie pracę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *