o aspektach pracy w ochronie środowiska
Category Bez kategorii

Okres jesienno-zimowy to również sezon chorobowy, na czym cierpi wiele osób, a w szczególności dzieci oraz ich rodzice. Najmłodsi, którzy uczęszczają do żłobka oraz przedszkola muszą zdobyć odporność i swoje przechorować. To jednak wiąże się z koniecznością brania zwolnienia chorobowego w pracy… Czy można to jakoś pogodzić z realizacją obowiązków służbowych?

Pracujesz jako specjalista ochrony środowiska i należy Ci się możliwość wzięcia opieki na chore dzieci. Warto pamiętać o swoich prawach. Jeżeli jednak w tym czasie wolałbyś realizować swoje obowiązki służbowe – również możesz to pogodzić. W jaki sposób? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

Opieka nad dziećmi, a praca…

Przede wszystkim skup się na tym, żeby ustalić z szefem możliwość pracy zdalnej. Wtedy będziesz ze swoimi pociechami w domu, gdzie w zaciszu będziesz mógł również realizować własne obowiązki służbowe. Jest to możliwe, o ile masz podzielną uwagę, a przede wszystkim w pracy nie goni Cię czas. Jest to dość skomplikowane, ponieważ niejednokrotnie będziesz musiał oderwać się od obowiązków służbowych, żeby zająć się chorym dzieckiem.

Na szczęście nie jest to niemożliwe i naprawdę ogrom osób w ten sposób radzi sobie z pogodzeniem życia prywatnego oraz służbowego. Oczywiście wszystko zależy od charakteru pracy, jaki musisz wykonywać, a przede wszystkim od Twojej organizacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *