W końcu widzę, że nasze społeczeństwo otwiera się na zmiany dążące do przywrócenia równowagi w środowisku, a świadomość ekologiczna wśród obywateli naszego państwa wzrasta z każdym dniem. Zmiany są skutkiem polityki pro-ekologicznej przyjętej przez Ministra Środowiska, a bez niej cały proces informowania Polaków do dbania o segregację śmieci przebiegałby dużo dłużej.

7

Jako specjalista ds. ochrony środowiska Olsztyn zatrudniony w olsztyńskim Urzędzie Miasta miałem okazję wziąć aktywny udział w implementacji nowej ustawy śmieciowej na terenie naszego miasta, organizować przetarg na firmę zajmującą się zbieraniem posegregowanych odpadów stałych, przyjmować wnioski i radzić w określonych sytuacjach. Cieszę się, że za mojej kadencji nastąpiła tak ważna zmiana w polityce śmieciowej w Olsztynie.

Zgodnie z nową ustawą, każdy obywatel ma prawo segregować swoje śmieci, a na tych, którzy segregować nie chcą, nałożone zostały dodatkowe koszty związane z odprowadzaniem odpadów nieposegregowanych. Ustawa nakazuje rozdzielać metal, papier, szkło, tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i odpady ulegające biodegradacji. Mam nadzieję, że od tego roku problemy z odpadami w naszym mieście będą coraz mniejsze, a mieszkańcy miasta z każdym rokiem coraz chętniej będą przystępowali do selektywnej zbiórki odpadów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *