Category Droga do zawodu
nagly impuls
Moja droga do zawodu specjalisty ds. ochrony środowiska była dość przypadkowa, ponieważ nigdy na poważnie nie myślałem o tym, że w swym życiu zawodowym mógłbym się zająć czymś takim jak dbanie o środowisko, przestrzeganie przepisów środowiskowych i innymi ekologicznymi sprawami. Do pewnego punktu w czasie środowisko zupełnie mnie nie obchodziło – wiedziałem, że jest, że otacza każdego z nasz i często cierpi z powodu działalności człowieka, jednak tak naprawdę nie przejmowałem się szkodliwymi skutkami urbanizacji czy ocieplaniem klimatu.

Wszystko zmieniło się z chwilą, gdy zaciągnięty siłą przez moją ówczesną dziewczynę wziąłem udział w spotkaniu dotyczącym jakości powietrza. Całe dwie godziny siedziałem jak porażony prądem i z otwartymi oczami słuchałem wszystkiego, o czym rozprawiali mówcy. Nie zdawałem sobie sprawy, że nasze środowisko jest w tak opłakanym stanie i jeśli nic z tym faktem nie zrobimy, niedługo czeka nas życie na wyjałowionej pustyni bez dostępu do zieleni.

Po spotkaniu nagle zacząłem udzielać się jako aktywny działacz na rzecz środowiska – wstąpiłem do kilku organizacji i podjąłem akcje związane z uświadamianiem społeczeństwa na temat stanu środowiska i tego, do czego zmierza nasze społeczeństwo. W międzyczasie, dzięki mojemu ojcu dostałem pracę specjalisty ds. środowiska (specjalista ds. środowiska Sosnowiec), która pozwoliła mi połączyć zainteresowania ze źródłem utrzymania. Takim oto sposobem zostałem środowiskowym aktywistą!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *