Tags ,
Category Studia i nauka
kształcenie na prywatnych i państwowych uczelniach
Specjalista ochrony środowiska jest jednym ze stanowisk, na które rekrutacja często trwa niemal do końca semestru zimowego. Chociaż potrzeba nam coraz większej ilości specjalistów w tej dziedzinie, wciąż niedostateczna ilość osób jest wykształcona na tyle dobrze, by móc wykonywać niemal z marszu chociażby niezbyt wymagające zadania związane ze stanowiskiem specjalisty ochrony środowiska.

Kto wykształci lepiej – uczelnia prywatna czy państwowa?

Dyskusja na temat poziomu kształcenia na uczelniach prywatnych i państwowych istnieje od dawna. Często zdarza się, że prywatne uczelnie dysponują nieco lepszym zapleczem technologicznym od uczelni państwowych, które nie zawsze mają możliwość przeprowadzenia ćwiczeń lub zorganizowania praktyk studenckich w miejscach, które ewentualnie mogłyby zapewnić pracę studentom. Toteż młode osoby zastanawiają się, czy od razu, w trakcie studiów, można podjąć pracę na stanowisku pokrewnym, które w pewien sposób dopełni wykształcenie.

Należałoby jeszcze zastanowić się, czy pracując i studiując dziennie, można kształcić się choćby na takim poziomie, jak studenci zaoczni? To tak naprawdę kwestia organizacji czasu, czyli bardzo indywidualna. Warto brać pod uwagę swoje możliwości – umysłowe, fizyczne i czasowe.

17 listopada 2020

Kiedyś o wiele większe znaczenie miał rodzaj ukończonej uczelni (państwowa czy prywatna). Teraz to i tak najbardziej liczą się umiejętności i doświadczenie.

2 marca 2021

Zgadzam się, umiejętności i doświadczenie są najważniejsze.

23 czerwca 2021

Dla pracodawcy nie ma znaczenia, czy pracownik skończył uczelnię państwową czy prywatną.

29 czerwca 2021

Liczą się umiejętności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *