Tags ,
Category Studia i nauka
przyszlosc specjalista ochrony srodowiska
Wielu moich kolegów ze studiu planuje w przyszłości zostać specjalistami ds. ochrony środowiska, jednak gdyby się tak dokładniej zastanowić, przyszłość absolwentów kierunku ochrony środowiska nie maluje się w bardzo pozytywnych barwach. Wszystko przez to, że co roku magistrami ochrony środowiska zostają tysiące młodych ludzi, a ofert pracy dla specjalistów i przedstawicieli pokrewnych zawodów jest bardzo mało. Powoli zaczynam się martwić jak to będzie ze mną i z moim rozwojem zawodowym.

Do ukończenia studiów magisterskich zostało mi jeszcze półtora roku, a po otrzymaniu dyplomu mam zamiar zacząć rozglądać się za pracą w zawodzie. Najchętniej zostałbym właśnie specjalistą ds. ochrony środowiska (specjalista ds. ochrony środowiska Chorzów), jednak wątpię, czy osobie bez doświadczenia zawodowego uda się znaleźć pracodawcę. Nie mam bladego pojęcia gdzie zaczepię się na początku, by zdobyć choć trochę doświadczenia zawodowego.

Ponoć dobrym pomysłem jest zrobienie sobie jakiegoś kursu z zasad ppoż lub studiów podyplomowych z bezpieczeństwa i higieny pracy, jednak na razie o tym nie myślę. Gdy okaże się, że mimo usilnych poszukiwań pracy nie uda mi się nic znaleźć, dopiero wtedy zacznę kombinować jak tu zwiększyć swoją atrakcyjność na rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *